Kontaktní informace
Najdete nás na facebooku... Klikněte SEM.

Adresa: Nádražní 29, 686 01 Uh. Hradiště

Telefon: 606 672 239, kancelář 725 520 998

E-mail: tulip@uhradiste.charita.cz

URL: www.klubtulip.cz

Vedoucí projektu: Mgr. et BcA. Josef Kostka

Kapacita: 15 osob klub v daný okamžik

1 osoba street v daný okamžik

Otvírací doba: 14.hod - 19. hod (mimo středy)

červenec/srpnen: 12.hod - 17.hod. (kromě středy)

Terénní forma: úterý a čtvrtek (14:30 - 17:00).
Principy nízkoprahovosti:
Základním principem nízkoprahovosti je poskytovat služby tak, aby bylo všem z cílové skupiny umožněno zejména
  • - maximální otevřenost a přístupnost všem osobám cílové skupiny
  • - pobyt v bezpečném prostoru pro realizaci vlastních nápadů a aktivit
  • - služby jsou poskytovány zdarma
  • - využívání služeb je možné kdykoliv v otevírací době zařízení
  • - zájemce o službu má právo zůstat v anonymitě - postačí jméno a věk
  • - není nutná žádná registrace či vstupenka
  • - uživatel má svobodu volby v chování i ve volbě vykonávaných činností.

Aktuálně

Agrese a šikana

Druhou letošní preventivní besedou (7.2.2019) bylo myslím dost aktuální téma a to agrese a šikana. Je to problém, se kterým se můžeme setkat často, jak v rodině, ve školách, tak přes mobilní sítě, na ulici, v různýách sportovních klubech apod. Zájemců o téma se sešlo celkem osm. Měli jsme přichystanou prezentaci a dvě krátká videa - příklady šikany v animované podobě. S uživateli jsme si povídali o osobních zkušenostech se šikanou a rozebírali jsme obsah videí. Probrali jsme, kdo se může stát obětí a kdo bývá nejčastěji agresorem, jaké druhy šikany existuj, jak se chovají agresoři a jak se vlastně pozná, že se dotyčný šikanován. Také jsme se zmínili o tom, jak situaci řešit, pokud se do ní dostaneme. Beseda se myslím povedla a bylo vidět, že o ni mají uživatelé zájem. 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Dancepad odpoledne

Na dnešek 24.1.2019 jsme si připravili tančení na dancepad podložce. Uživatelé se na tento den těšili a také jich přišlo devět. Hned, jak jsme otevřeli klub, stáli u dveří první zájemci. Sundali boty a šli na to. V čem spočívá dancepad? Na obrazovce se pouští písničky a program ukazuje šipky, kam má dotyčný na podložce šlápnout pro započtení bodů. Je třeba trefu správně načasovat do rytmu hudby. Kdo se trefí nejvíckrát, má nejvíce bodů ;) Program umožňuje i vobu různých obtížností. Někteří stáli na podložce poprvé, pro jiné to byla již tradiční akce. Každopádně bylo veselo, jelikož to není zrovna lehké a chce to mít rytmus. Dost jsme se nasmáli a opravdu nás to bavilo. Někteří dokonce tancovali ve dvojicích - jeden na podložce a druhý vedle. Zkrátka vydařené odpoledne :)

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Šmejdi

Na dnešní odpoledne (17.1.2019) jsme vybrali jako téma preventivní besedy téma Šmejdi. Sešli jsme se v hojném počtu, přišlo celkem 13 uživatelů. Bylo vidět, že je to pro ně zajímavé a aktuální téma. Na obrazovnce jsme si pustili prezentaci, kde bylo pár obrázků k tématu a samozřejmě základní informace, které jsme podrobili v debatě. Povídali jsme si, kdo sjou šmejdi, co dělají, co je jejich cílem. Spousta z nám měla i osobní zkušenosti, což bylo velkým přínosem. Někdo měl zkušenosti osobní, jiný zase z rodiny, kdy se nychytala např. babička (na super předváděčce, kde nabízeli předražené hrnce, deky apod. ). Také jsme si řekli, jak se bránit, jak předejít takovým nákupům a nenaleťet. Pověděli jsme si i něco o falešných prodejcích na internetu, o nekvalitních a fake výrobcích, jak rozeznáme kopii od originálu. Důležité bylo, abychom jsme se poučili o tom nejdůležitějším (když už naletíme) - jak odstoupit od smlouvy, případně, jak reklamovat koupi nevyhovujícího zboží. Bylo to velice fajn, zejména probrat osobní zkušenosti. Na závěr jsme si pustili film Šmejdi od české režisérky Silvie Dymákové, která čerpala z vlastních zkušeností a natáčela takové akce skrytou kamerou.    

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Vánoční povídání s výrobou přáníček

Dnes jsme vzhledem k blížícím se svátkům měli naplánováno povídání o Vánocích spojené s výrobou přáníček. Zájemci se na dnešní odpoledne těšili. Zúčastnilo se jich celkem šest. Zapálili jsme si vonné svíčky, nachystali jsme perníčky a křupky k občerstvení. Připravili jsme si pro uživatele pěkné povídání o tradicích, o tom, jak prožívají svátky v jiných zemích, kdy zdobí stromeček, kdo nosí dárky apod. Také jaký je největší stromek na světě a hlavně, jaké má kdo přání. Na tvoření jsme si připravili různé barevné papíry, hvězdičky, razítka, třpitky a pustili jsme se do toho. Někdo stříhal, jiný lepil jednoduchá přání, jiný skládal přáníčka složitá, kde vznikl 3D efekt stromečku. Musím říct, že všem se přáníčka velmi povedla a jistě udělají mnoho radosti. Celkově se odpoledne moc povedlo a navodili jsme si příjemnou vánoční atmosféru. 

 

Perníčky

Na dnešní odpoledne 4.12.2018 jsme si naplánovali pečení a zdobení perníčků. Zúčastnilo se celkem sedm děvčat. Jako u každé kulinářské akce jsme si na náš nejvetší stůl nanosili všechny suroviny a pustili jsme se do díla. Holky měřily a odvažovaly suroviny radost pohledět, některá z děvčat už měla za sebou čerstvou zkušenost s pečením, kdy pekly doma s maminkou nebo babičkou a bylo vidět, že jsou již "ostřílené pekařky". Dílko jim šlo od ruky a plechy se plnily, brzy se klubem nesla libá vůně dobroty. Nejvíce se děvčata těšila na zdobení a je na bíledni, že na každou z nich se v nemalé míře dostalo. Perníčky vypadaly skvostně nazdobeny a kdo doposud neměl zkušenost, mnohému se přiučil. Na závěr naší práce jsme se rovnou pustili ještě také do ochutnávání...mňam :)   

Adventní věnce

Na dnešní společnou akci jsme se sešli v hojném počtu. Uživatelé se těšili, jelikož cílem byla výroba adventních věnců, které si mohli odnést domů. Na tvoření jsme měli spoustu řetězů, mašlí, svíček, kouliček a jiných ozdob. Všichni se s nadšením pustili do práce. Jelikož jsme pracovali s tavnou pistolí a nůžkami, řekli jsme si pár rad z oblasti bezpečnosti práce. Bylo fajn, že každý mohl ukázat svou tvořivost a fantazii. Některé holky omotávaly řetězy a na ně lepily ozdoby, jiné se naučily techniku vypichování organzou. Vedoucí Pepa dokonce nasprejoval věnec zlatou barvou. Tudíž jsme si ukázali víc technik a naučili se nové věci. Věnce se moc povedly, někdo vyrobil do jednoho barevného odstínu, jiný vícebarevný. Bylo fajn, jak jsme všichni spolupracovali, pomáhali si a radili si navzájem. Akce se opravdu povedla, nadšení a radost byla vidět. 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

 

Nervy na uzdě

Nadnešní preventivní besedu jsme si připravili aktuální téma Nervy na uzdě. Je to problém , se kterým se setkáváme velice často. Bojujeme s tím a málo kdo opravdu umí udržet nervy na uzdě. Proto jsme chtěli uživatelům vysvětlit, že je to vše o komunikaci. Zúčastnilo se celkem šest uživatelů, kteří se zapojili do debaty a neslouchali. Vedoucí Pepa jim uvedl konkrétní příklady komunikačních strategií (prohra, výhra, kompromis, synergie). Také mluvil o tom, že je dobré nechat druhého vyslechnout až do konce, abychom věděli, co nám vlastně chce říct. Také jsme se bavili o tom, proč je někdy dobré ustoupit a jindy si stát za svým. Občas se může samozřejmě debata vyhrotit, když druhého nepochopíme a proto je dobré, umět si situaci vyhodnotit a vykomunikovat. Musíme se naučit pracovat hlavně sami na sobě, v tom je základ dobré komunikace. Důležité je také umět přiznat chybu.

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Pomazánkové odpoledne

Odpoledne 6.11. jsme se sešli na klubu, abychom si v rámci dopředu plánované akce vyrobili společně několik druhů pomazánek. Jelikož už jsme s děvčaty celkem sehraný tým, během krátké chvilky jsme si rozdělili úkoly a pustili jsme se do díla. Připravili jsme celkem tři druhy pomazánek - vajíčkovou, budapšťskou a salámovou. Dnes jsme měli poprvé možnost při naší práci použít pomocníka, v podobě nového kuchyňského robota, který tímto u nás slavil premiéru. Důkladně jsme si prostudovali návod, také jsem děvčata poučila o dodržování pravidel bezpečnosti. Připravili jsme si na stůl spoustu surovin, každý se chopil svého úkolu a práce šla všem krásně od ruky. Hotové pomazánky jsme natírali na veku nebo toustový chléb, kdo chtěl, mohl si chlebíčky ještě vylepšit připravenou zeleninou, nastrouhaným sýrem nebo šunkou. Uživatelé tak dali prostor své fantazii a kreativitě. Pomazánky se nám moc povedli a všichni se dosyta nabaštili a v neposlední řadě se naučili novým jednoduchým receptům, které si již dokáží vyrobit také sami.

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Přespávačka

Na dnešní akci jsme se opravdu dlouho nejen těšili, ale také připravovali. Návrhů, co a jak by si kdo představoval, bylo hodně...a konečně je to tady. Né, že by se nás sešlo nějak moc co do počtu, ale partu jsme vytvořili bezvadnou. Hned když jsme se sešli, řekli jsme si něco k pravidlům a dobrodružný večer mohl začít. Ano, jak jinak, začali jsme samozřejmě přípravou večeře, kterou jsme zároveň pojali jako soutěžní disciplínu. Domluvili jsme se na výrobě pomazánek a pracovali ve družstvech. Dopředu už měl každý vylosováno s kým bude soutěžit a jaký druh pomazánky má za úkol udělat. Děvčata pracovala s nadšením, radost pohledět. Mezi tím vedoucí Pepa připravil "opravdový mikrofon", to aby byl dnešní večer prostě fakt cool. Proběhlo vyhodnocení pomazánek, kde nebylo vítěze ani poražého, jelikož všechny byly prostě excelentní, všichni jsme si dali pěkně do trumpety. Večer jsme potom ještě zpívali, hráli jsme různé hry a užili jsme si spoustu zábavy a legrace, spát jsme šli hoodně pozdě. Ráno nám Pepa připravil čaj a po snídani jsme se plni zážitků a dojmů odebrali domů. Byl to hezky prožitý večer, kde jsme se naučili také spoustu nových věcí. :)         

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Dobrodružné lívance

V pondělí 22. října proběhla na klubu akce Dobrodružné lívance, kterou měly na starost dvě uživatelky...nutno podotknout, že se akce vydařila, o čemž nejsou žádné důkazy, protože se všechny snědly ;) 

K-centrum

Ve čtvrtek 18. října nás poctil svou návštěvou Kuba Mořický, vedoucí Uherskohradišstkého K-centra. Kuba nám přišel představit jejich službu, která pracuje s lidmi závislými na drogách. Vysvětlil nám, jak celý proces závislosti a její léčby funguje. Dopodrobna nám popsal, co závislý člověk prožívá v jednotlivých fázích změny svého chování a vše doplnil řadou příkladů ze své dlouholeté praxe. Každý zúčastněný se mohl zapojit do diskuze a měl jedinečnou možnost zeptat se na cokoli z oblasti drog. Diskuze byla zajímavá a dostali jsme se hluboko do tématu, které většina zúčastněných znala doposud jen povrchně... 

Děkujeme Kubovi za jeho ochotu a čas a přejeme mu hodně zdaru! 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Štrůdl

Říjnové úterní odpoledne 9.10. se našim klubem linula vůně pečeného štrůdlu, tedy mnoha báječných štrůdlů, do jejichž výroby jsme se dnes s děvčaty pustili. Vzhledem k tomu, že jsme měli k dispozici spoustu surovin, každá z uživatelek si mohla vyzkoušet kompletní přípravu štrůdlu. Po nezbytném zopakování si bezpečnostních pokynů, jsme se pustili do loupání a strouhání jablek, které nám zabralo nejvíce času. Poté jsme si vyváleli těsto a během chvilky už naplněné štrůdlíky trůnily na plechu. Pekli jsme celé odpoledne, ale naše snaha se vyplatila. Odměnou nám byla dozlatova upečená voňavá a slaďoučká dobrota. Každý si přišel na své...  

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Batikování v mikrovlnce

Na 4.10. jsme si připravili batikování v mikrovlnce. Dostavilo se 7 kreativních odhodlaných uživatelů, připravených na koktelj výtvarného dobrodružství. Nejdříve jsme si připravili vše potřebné, čehož dominantou, alespoň co se velikosti pomůcek týká, zastala naše pamětnice mikrovlnná trouba, no a samo sebou také barvy a v neposlední řadě tašky a vaky, na kterých jsme hodlali realizovat své umění. Neopomenuli jsme ještě také zopakování si několika bezpečnostních pravidel...no a hurá na to. Prvním zkušebním kouskem se stala taška s několika sypanými netopýry, ještě je třeba dodat, že technikou, kterou jsme používali, bylo batikování sypáním, kdy se připravený výrobek nebarví ve vodě, ale zapeče se v sáčku v mikrovlnné troubě. V případě našeho prototypu je třeba přiznat, že se nám zlehýnka připekl a výjev na tašce připomínal Batmana v akci. Však vědomi si toho, že žádný učený z nebe nespadl, nenechali jsme se zdánlivým neúspěchem odradit. O výsledku našeho snažení se můžete přesvědčit ve fotogalerii... ;)  

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Top-in-ky

Ve čtvrtek 20. září jsme na klubu dělali vymazlené topinky.Akce se zúčastnilo celkem sedm uživatelů, což není na kulinářskou akci nijak velký počet. Nicméně akci to neubralo na kvalitě a vydařenosti. Nejdřív jsme si vysvětlili pravidla a bezpečnost práce a pak už jsme rozpálili gril, na kterém jsme připravovali topinky a dali se do přípravy pekelně ostré ďábelské pomazánky a příloh. Na své si přišli i mlsouni, pro které byla připravena sladká nutelová varianta. Kreativitě se meze nekladli, takže topinka každého z nás byla ve finální fázi před konzumací úplným originálem ;-) 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

 

Jak řídit svůj čas

Na dnešní preventivní besedu 13.9.2018 jsem si připravili téma Jak řídit svůj čas. Nejprve jsme se bavili o tom, jestli uživatelé sami nějakým způsobem svůj osobní čas plánují například v rámci učení. Z jejich reakcí bylo patrné, že svůj čas vědomě neplánují, a že vlastně ani mnohdy pořádně neví jak na to. Na toto konto jsme jim představili možnost řízení svého času pomocí "to do" listů, které si mohou stáhnout z internetu nebo sami vyrobit. Zdůraznili jsme jim rovněž, že se nevyplácí stále dokola odkládat povinnosti, a že je proto výhodnější si udělat diář a takto předejít stresovým situacím. Dále jsme společně debatovali o tom, jak si udržují své pracovní prostředí, kde se učí a vysvětlili jsme si, proč je důležité udržovat toto místo v pořádku. Na závěr jsme si pustili krátké  video, které doplnilo besedu o několik dalších rad a praktických vychytávek. 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Výroba krabiček

Na začátek školního roku - čtvrtek 6.9.2018 - jsme si naplánovali Výrobu krabiček. Odpoledne jsme si připravili vše potřebné, spousty barevných kartonů, papíry, motouzy, barevné stužky a další komponenty. S příchodem první uživatelky jsme se záhy pustili do tvoření, vše nám šlo dobře od ruky a na světě byla jako první krásná dárková taška s ozdobami. Dále jsme vyrobili několik účelových krabic, které upotřebíme jako obaly například na hry, několik krabiček ve tvaru pyramidy, které uživatelé vytvořili jako balení na šperky pro kamarádku či maminku. Během odpoledne se na našem pracovním stole navršila spousta barevných taštiček, krabic a krabiček, které jsem dále zdobili a zdokonalovali.  

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Grilovačka

Na poslední prázdninový den 31.8.2018 jsme si naplánovali Grilovačku. Dopředu jsme si naložili maso a nakoupili vše potřebné. Páteční akce se pak rozběhla v plném proudu. Pepa zaujal nejdůležitější místo u grilu, klubem se rozléhala libá vůně a sliny se jen sbíhaly, strávníky se to všude jen hemžilo a každý z nich se snažil, aby se na něj dostalo vše, co jídelní tabule nabízela. Někteří předvedli opravdu heroické výkony, co do počtu sněděných porcí. Kdo chtěl, mohl tuto kulinářskou akci spojit také se sledováním filmu, který se svým názvem dobře hodil k poslednímu dni prázdnin - Vientou - poslední výstřel. Nálada byla fajn a ani o dobrovolníky na mytí nádobí nebyla nouze. 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Proměna

Preventivní beseda Proměna (21.8.) byla vskutku famózní a velkolepá a s nebývalou účastí. Úvod byl zajímavý, dotazů byla přehršel, děvčata zajímalo vše, jak z oblasti líčení, péče o pleť, o vlasy, různé novinky, technologické postupy barvení vlasů a tvorby účesů. Atmosféra byla neopakovatelná. Vzhledem k tomu, že zájemců o proměnu bylo hodně a časový prostor omezený, děvčata si mezi sebou vzájemně vypomáhala, například s nanášením pleťové masky, foukáním vlasů a podobně. Byla to akce týmová a na klubu to bzučelo jako v úle. Průběžně se začaly vynořovat barevné hlavy - černé a červené. Děvčata doposud zvyklá na drsné a výrazné linie na sobě měla decentní make up, který podtrhl jejich osobitost a ony naznaly, že by to šlo i takhle...zkrátka a dobře...proměna se podařila...a řada našich uživatelů se na konci akce nemohla navzájem ani poznat :)

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

 Buchty na klubu

I když bylo ve čtvrtek 9.8. venku vedro jako blázen, neodradilo ani toto počasí několik našich uživatelů od pečení mramorové buchty na klubové akci. Před začátkem akce proběhlo klasické poučení o bezpečnosti a pak už jsme se do toho pustili. Kluci nachystali suroviny podle receptu, šlehali a hnětli a šlehali a hnětli až vyšlehali a vyhnětli těsto na bábovku. Holky nachystaly formu a "vuoalá", po necelé hodince provoněla klub krásná bábovka jemně posypaná cukrem, která všem kuchtíkům chutnala a jen se po ní zaprášilo.  

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Tvořivé odpoledne

Tvořivé odpoledne na klubu nabízelo velmi rozmanité možnosti pro všechny zúčastněné. Různobarevné korálky, peříčka, barevné bužírky a spousta různých komponentů skýtala velký prostor pro fantazii a kreativitu nás všech. Děvčata nejprve v přehršli barevných lákadel vybírala tu správnou barevnou kombinaci pro sebe a poté si začala radit navzájem. Fantazie každého pracovala na plné obrátky a bylo to vidět na výsledcích. Náramky pletené z bužírky a písmenkové náramky sklidily velký úspěch u všech a zdobily zápěstí nejen děvčat, ale i mužské části, leč v podobě jediného chlapce mezi děvčaty, který se ovšem nenechal zahanbit a pyšnil se také povedeným dílkem. Celé odpoledne mělo velice příjemnou atmosféru.  

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Polepšovna

V horkém letním parnu se procházel v prachu vězeňského kolečka a přemítal, kde v životě udělal chybu? Kdyby tehdy ve čtvrtek 19.7. přišel do TULiPu na preventivní besedu s názvem Polepšovna, možná bylo všechno jinak. Dověděl by se spoustu důležitých informací o tom, proč vlastně dostal třídní a ředitelskou důtku, od které byl už jen krok ke snížené známce z chování. Pak by se také dověděl, co to je ústavní výchova, ochranná výchova, jaký je rozdíl mezi střediskem výchvoné péče a výchovným ústavem, co je to předběžné opatření a tak vůbec. No jo, kdyby... :) Tak asi o tom byla naše preventivní beseda. 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Francouzské palačinky

V pátek 13. 7. si pro nás připravila akci jedna z našich uživatelek. Dělali jsme skvělé palačinky. Kdo přišel, ještě teď vzpomíná na akci sladkou vzpomínkou...kdo ne, ten může jen litovat...

 

Výroba zmrzliny

V horkém prázdninovém odpoledni 12. 7. jsme měli na programu výrobu zmrzliny. I když účast nebyla nikterak velká, akce to byla vydařená a vóóóňavá. Zmrzlinu jsme dělali jahodovou a čokoládovou. Nejprve jsme se seznámili s bezpečností práce a postupem přípravy této laskominy. Vše potřebné jsme si nanosili na velký stůl a dali jsme se do díla. Někdo krájel jahody, někdo odměřoval suroviny. Velkou část zabralo šlehání zmrzliny, u této důležité činnosti se vystřídali všichni a stálo to za to! Krásně napěněnou hmotou jsme naplnili připravené nádoby a vše nanosili do mrazáku. Práci vystřídalo těšení se, až bude zmrzlina připravena na konzumaci. 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Výroba placek na míru

V pátek 22. 6. 2018 se na klubu uskutečnila akce Výroba placek na míru. Této nenáročné aktivity se zúčastnilo 14 uživatelů, kteří měli možnost vyrobit si připínací placku dle své libosti. Vybírat mohli z obrázků, ale také z fotek, takže odcházel s obrázkem známé osobnosti, někdo jiný třeba s fotografií rodinného příslušníka. Zkrátka a dobře, představivosti se meze nekladly :)  

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

Zamilované léto

V úterý 12. června 2018 se na klubu uskutečnila preventivní beseda s názvem Zamilované léto. Cílem besedy bylo seznámit zamilované, a nejen je, jak prožívat svou lásku bezpečně. Posluchači dostali informace o rizikovém sexuálním chování, a co jim z takového chování hrozí. Pobavili jsme se o pohlavně přenosných nemocech, nechtěném těhotenství a dalších komplikacích nedodržování pravidel bezpečného sexu. Uživatelé dostali rady, jak se tomu všemu bránit. Po besedě jsme si pustili český film o AIDS. Odpoledne proběhlo v pohodovém duchu. 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování.

 

Pečení ovocného dortu

Tropické odpoledne 7.6.2018 jsme si na klubu zpříjemnili tím, že jsme si vyrobili dobrůtku v podobě letního osvěžení a to ovocný želatinový dort. Do díla se zapojilo 11 uživatelů. Na velký stůl jsme si připravili vše potřebné a pustili se do práce. Každý se věnoval své předem určené činnosti, vše nám šlo dobře od ruky, děvčata se projevila jako zdatné hospodyňky a jediný hoch, který se k nám přidal, se staral hlavně o technickou stránku - chlazení korpusu, což bylo v letním vedru nesmírně důležité. Dali jsme si záležet také na barevném provedení, zdobili jsme ovocem a nemohli jsme se dočkat, až se pustíme do mlsání této dobroty, která se nám skvělě zdařila a nakonec taky moc dobře chutnala. Po dortu se jen zaprášilo a na spokojené mlsouny byla radost pohledět. 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování. 

Tortily

Na úterý 5. června 2018 si jedna naše uživatelka naplánovala akci tortily. Plnili jsme je kuřecím masem, zeleninou, sýrem a podle chuti majonézou, kečupem nebo obojím. Byl to velký kulinářský zážitek! 

O gamblingu

Poslední květnový den se na klubu uskutečnila preventivní beseda s názvem O gamblingu. Akce se zúčastnilo celkem 9 uživatelů s různou formou závilosti na hraní či sázení :-) Samozřejmě, že si dělám legraci, i když v poslední době se u nás dostal opět do popředí poker, takže preventivní beseda byla aktuálním varováním před vznikem závislosti jak na něm, tak také na jiných hrách. V preventivní besedě jsme se bavili o vzniku závislosti, motivech pro hru, léčbě i možných problémech, které hraní a závislost mohou přinášet. Vše zakončila diskuze o aktuálních trendech v oblasti her a sázek. 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování. 

Motokáry Staré Město

Akci motokáry jsme naplánovali na 24. 5. 2018. Vzhledem k tomu, že kolem tohoto termínu akce bylo počasí více než ,,vrtkavé", už samo čekání na ni bylo adrenalinovou záležitostí. Ve čtvrtek v den ,,D" to vypadalo, že bude krásně a slunečno. Přihlášeno bylo deset dětí plus tři náhradníci, nakonec se dostavilo deset zájemců. Už na klubu se rozvinula debata o tom, jak vše bude asi probíhat, tedy vše jsme měli naplánováno téměř do puntíku. V 16 hodin jsme se vydali na nádraží, také cesta autobusem proběhla v duchu pohody. V areálu motokár jsme uživatelům důrazně připomněli bezpečnostní a provozní informace, akceptovali je s respektem. V rámci klubu jsme dětem pořídili kukly, které si všichni začali ihned zkoušet, zaujati činností jsme téměř nepostřehli, že se obloha začíná zatahovat, za chvíli bylo téměř na pováženou, zda akce vůbec proběhne, nakonec jsme se přece jen po dohodě s provozovatelem pustili do příprav na jízdu. Polovina uživatelů zaujala pozici na motokárách a vyrazila na trať, všem se dařilo, vyjma pár drobných nárazů do bezpečnostních mantinelů z pneumatik, radost nám však přece jen nakonec pokazil déšť, první pětice jízdu dokončila s drobnou újmou v podobě mokrého oblečení. Ještě jsme potom chvíli doufali, že déšť ustane, ale pršelo hodně a hustě, tak jsme akci přerušili s tím, že ostatní pojedou příště, k dobré náladě lehce zklamaných uživatelů, kteří se k jízdě nedostali, nakonec přispěl vedoucí Pepa, který všechny pozval na zmrzlinu. Cesta autobusem zpět proběhla tedy opět v dobré náladě a zmrzlina byla výborná. Tato akce bude mít ještě pokračování, takže se opět těšíme. 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování. 

Výroba slizu

V současné době je hitem sliz (slime). Na tuto výzvu zareagovaly dvě z našich uživatelek a naplánovaly si na klubu akci na jeho výrobu. Akce se povedla, kromě organizátorek si svůj sliz odneslo ještě dalších 12 uživatelů. Sice byl na klubu dost nepořádek, s tím si ale holky poradily

Cookies (sušenky)

V úterý 15. května 2018 se nám opět z oken linula báječná vůně. Pekli jsme totiž cookies (sušenky). Připravovali jsme podle receptu pravé ,,americké", takže jsme v míse smíchali spoustu másla, mouky, cukru a čokolády. Ano, byla to sice kalorická bomba, ale tak dobrá... Na začátku jsme si klasicky rozdali úkoly - jeden odměřoval suroviny, další sekal čokoládu, někdo dělal kuličky. Sice jsme těsto dělali z jedné dávky, ale pekli jsme asi tři hodiny, sušenek bylo opravdu hodně. Každý, kdo pomáhal, dostal takový příděl, že se mohl dosyta nadlábnout. Byla to fajn akce! 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování. 

První pomoc

Preventivním tématem tohoto měsíce se stala První pomoc. Protože opakování je matkou moudrosti, zařadili jsme toto téma i letos. Důležité věci je prostě dobré si čas od času zopakovat. Tentokrát jsme téma pojali trochu netradičně. O obsah ani tak nešlo, spíš o formu. Preventivního tématu se tentokrát zhostily naše dvě praktikantky - studentky Vyšší odborné školy zdravotnické ze Zlína. A nutno podotknout, že to bylo přeci jen znát - odborník je zkrátka odborník. Holky podaly výklad první pomoci v patřičných oblastech se zapálením pro věc, přehledem i nadhledem a vše doplnily o ukázky masáže srdce dospělého i dítěte, přinesly nám ukázat záchranářský batoh a dokonce jsme si mohli změřit úroveň prokysličení krve. Zkrátka to nebyla žádná nuda (šlo přeci taky jenom o život) a myslím si, že si všichni zúčastnění odnesli informace, které se jim budou v životě hodit... 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování. 

Čokopizza

Ten den voněl celý klub, chodba, vlastně celý dům, čokoládou... Tuto vůni způsobila naše čokopizza. Tato dobrota se v nedávné době začala objevovat v obchodech, tak jsme se rozhodli, že si zkusíme upéct čokopizzu domácí. Těsto jsme si v podstatě vymysleli sami, upravili jsme si recept na těsto na klasickou pizzu. Měli jsme nakoupeno spoustu čokolád - bílé, mléčné, hořké. Na potření jsme použili kakaovou pomazánku a nastrouhanou čokoládu jsme nasypali nahoru. Ničím jsme nešetřili, takže výsledek fakt stál za to. Sice některé docela bolely zuby, ale jedli statečně dál. Čokopizza se nám moc povedla, vůbec nebylo poznat, že to byl náš první pokus :-) 

Akci podpořil Zlínský kraj z projektu "Zabij nudu akcí v klubu!" určeného pro aktivity prevence rizikových typů chování. 

Výroba lapačů snů

První dubnovou akcí byla výroba lapačů snů. To především proto, aby se nám z jara dobře spalo a nabrali jsme dost sil na konečnou fázi školního roku :-) Akce probíhala cel